ORYGINALNA LEŻAKOWANA
MIODULA PREZYDENCKA

Miodula Prezydencka leżakuje w dębowych beczkach z dębu polskiego, dostarczanych przez jednego producenta, ze względu na fakt, iż skład drewna jest zmienny w zależności od terenów z jakich pochodzi. Dzięki temu uzyskujemy produkt o ustabilizowanych cechach aromatyczno-smakowych. Do produkcji beczek stosowane jest drewno ze starych dębów, przy czym ważne jest suszenie go przez kilka lat. W skład dębiny wchodzi duża ilość związków aromatycznych, które migrują w trakcie leżakowania do alkoholu i mają ogromny wpływ na tworzenie odpowiedniego bukietu trunku. Beczki dę-bowe są uszlachetniane poprzez specjalna obróbkę drewna polegającą na wypalaniu ogniem klepek, aż do czasu uzyskania właściwego stopnia opalenia, bowiem wówczas dębina nadaje Mioduli wyjątkowy, tradycyjny i niepowtarzalny aromat.

Ten wyjątkowy produkt może być oferowany w drewnianej skrzynce wyściełanej purpurowym aksamitem wraz z dwiema ręcznie wykonanymi kieliszkami w kształcie tulipana. Każda butelka jest ręcznie numerowana i podpisywana przez Specjalistę ds. Kontroli Jakości i Dyrektora ds. Produkcji.

Miodula Prezydencka

Oryginalna Leżakowana Miodula Prezydencka powstała przez przypadek. Zapomniana w beczce, przypadkiem odnaleziona. Na rynku po raz pierwszy pojawiła się w 2004 r. Od tego czasu pozostawiamy nienaruszone beczki 200 L, które tworzą rocznikowe edycje Oryginalnej Leżakowanej Mioduli Prezydenckiej. Miodula Prezydencka to wyjątkowa wódka miodowa tworzona z wielką pasją i troską o jej najwyższą jakość, w oparciu o staropolską recepturę. Produkowana na bazie pochodzącego z gór polskiego miodu oraz specjalnie skomponowanej mieszanki składników, które stanowią prawdziwą tajemnicę wyszukanego smaku. Gwarantuje to Mioduli, że jest ona produktem najwyższej jakości o bogatej, staropolskiej tradycji. Jej niepowtarzalny kolor i aromat gwarantują dębowe beczki w których dojrzewa.

Noty degustacyjne:

Zapach : Wanilia, migdały i miód, muesli, nuty dębu.

Smak: Mocno miodowy, bardzo delikatny, duża pełnia smaku.

Finish: Długi.

Aftertaste: Średni do długiego.

Miodula Staropolska

Miodula to regionalna beskidzka wódka na miodzie, której receptura przekazywana jest z pokolenia na pokolenie wśród górali beskidzkich. Do dziś ten tradycyjny trunek przygotowywany jest w domach na huczne góralskie wesela, a jego receptura sięga czasów powstania Księstwa Cieszyńskiego, obejmującego tereny dzisiejszych Beskidów i Śląska Cieszyńskiego. Produkowana jest na bazie pochodzącego z podbeskidzkich gór polskiego miodu spadziowego oraz specjalnie skomponowanej mieszanki składników. Wyróżnia ją barwa oraz delikatny aromat miodu z subtelną nutą wanilii. Osad na dnie butelki świadczy o naturalnym pochodzeniu składników, z których jest tworzona. Przed podaniem zalecane jest wstrząśnięcie trunku dla jednolitego rozprowadzenia miodu. W zależności od upodobań można podawać ją silnie zmrożoną bądź w temperaturze pokojowej.

Noty degustacyjne:

Prezentacja: Mętny płyn.

Zapach: Miodowy, słodki, nuty owoców cytrusowych.

Smak: Mniej miodowy niż w zapachu, nieco bardziej gorzki niż sugeruje zapach.

Finish: Dobry, przyjemny.

Aftertaste: Długi.

Miodula Awangarda

Miodula Awangarda to limitowana wersja Oryginalnej Leżakowanej Mioduli Prezydenckiej z dodatkiem koniaku. Powstała w hołdzie polskiej awangardzie, sztuce XX wieku, która odrzuciła wszystkie dotychczasowe style tworząc tak zwany „własny świat”, nienaśladujący rzeczywistości, szukający odrębnego sposobu wyrazu.  Beczki z Miodulą Awangardą zostały zaszpuntowane w 2016 roku, a rozlane w 2019.

Noty degustacyjne:

Zapach: Mocno miodowy, słodki, lukrecja, dym, mięta i banany.

Smak: Pełny, miętowy, słodki, nuta jałowca, zbalansowany i dobrze zaokrąglony.

Finish: Bardzo przyjemny.

Aftertaste: Długi.

Nota ogólna: Bardzo złożony produkt, dojrzewał bardzo dobrze.

Miodula Wiślańska

Miodula Wiślańska to regionalna beskidzka wódka na miodzie spadziowym, której receptura przekazywana jest z pokolenia na pokolenie wśród górali beskidzkich. Do dziś ten tradycyjny trunek przygotowywany jest w domach na huczne góralskie wesela, a jego receptura sięga czasów powstania Księstwa Cieszyńskiego, obejmującego tereny dzisiejszych Beskidów i Śląska Cieszyńskiego. Produkowana jest na bazie pochodzącego z wiślańskich pasiek miodu spadziowego oraz specjalnie skomponowanej mieszanki składników.

Wyróżnia ją barwa oraz delikatny aromat miodu z subtelną nutą wanilii. Osad na dnie butelki świadczy o naturalnym pochodzeniu składników, z których jest tworzona. Przed podaniem zalecane jest wstrząśnięcie trunku dla jednolitego rozprowadzenia miodu. W zależności od upodobań można podawać ją silnie zmrożoną bądź w temperaturze pokojowej. Smak i zapach: słodki, miodowy z delikatną nutą wanilii.

Miodula Szczyrkowska

Miodula Szczyrkowska to regionalna beskidzka wódka na miodzie spadziowym, której receptura przekazywana jest z pokolenia na pokolenie wśród górali beskidzkich. Do dziś ten tradycyjny trunek przygotowywany jest w domach na huczne góralskie wesela, a jego receptura sięga czasów powstania Księstwa Cieszyńskiego, obejmującego tereny dzisiejszych Beskidów i Śląska Cieszyńskiego. Produkowana jest na bazie pochodzącego ze szczyrkowskich pasiek miodu spadziowego oraz specjalnie skomponowanej mieszanki składników. Wyróżnia ją barwa oraz delikatny aromat miodu z subtelną nutą wanilii. Osad na dnie butelki świadczy o naturalnym pochodzeniu składników, z których jest tworzona. Przed podaniem zalecane jest wstrząśnięcie trunku dla jednolitego rozprowadzenia miodu. W zależności od upodobań można podawać ją silnie zmrożoną bądź w temperaturze pokojowej.

Noty degustacyjne:

Prezentacja: Mętny płyn.

Zapach: Miodowy, słodki, nuty owoców cytrusowych.

Smak: Mniej miodowy niż w zapachu, nieco bardziej gorzki niż sugeruje zapach.

Finish: Dobry, przyjemny.

Aftertaste: Długi.

Miodula w beczkach po Wild Fields Whisky

Oryginalna Leżakowana Miodula Prezydencka Wild Fields Single Grain Polish Whisky, leżakuje w beczce po whisky Wild Fields Single Grain Polish Whisky.

Noty degustacyjne:

Barwa: Bursztynowa.

Zapach: Słodki, maślany “butterscotch”, toffi, cukierki.

Smak: Duża pełnia smaku z subtelną nutą “Wild Fields Single Grain Polish Whisky”, bardzo złożony.

Finish: Bardzo przyjemny.

Aftertaste: Długi, utrzymujący się.

Miodula Sauvignon Blanc in Rose Gold

Oryginalna Leżakowana Miodula Prezydencka 40% Box Rose Gold Sauvignon Blanc, rocznik 2015 to limitowana edycja Mioduli Prezydenckiej dojrzewającej w beczkach wykonanych z francuskiego dębu, w których dojrzewało wino Sauvignon Blanc.

Noty degustacyjne:

Zapach : Słodki karmel i toffi, melon, brzoskwinie i banany.

Smak: Słodki miodowy, toffi, sałatka owocowa. 

Finish: Pełny, długi, przyjemny.

Aftertaste: Średni do długiego.

Miodula Tempranillo Cask in Piano White W HOŁDZIE J. ŁASKIEGO

Oryginalna Leżakowana Miodula Prezydencka 40% Box Piano White W Hołdzie J. Łaskiego Tempranillo, rocznik 2015 to wyjątkowa edycja Mioduli Prezydenckiej dojrzewającej w beczce po hiszpańskim winie Tempranillo z regionu Rioja.

Noty degustacyjne:

Opis: Wyjątkowo pełna, dojrzała wódka miodowa.

Prezentacja: Głęboki kolor dębowej beczki z delikatnymi, ciepłymi refleksami czerwonego wina.

Zapach: Lukrecja, anyż, miód wielokwiatowy, cytryny i płatki kukurydziane.

Smak: Mocny korzeń lukrecji, delikatnie dębowy, cytryny, miód i zboża.

Finish: Delikatny, średni do długiego.

Aftertaste: Średni.

Miodula Sherry Cask

Oryginalna Leżakowana Miodula Prezydencka 40% Box Piano Black Sherry Cask, rocznik 2015 to wyjątkowa edycja Mioduli Prezydenckiej dojrzewająca w beczkach wykonanych z hiszpańskiego dębu, w których dojrzewało wino Sherry.

Noty degustacyjne:

Opis: Wyjatkowo zbalansowana wodka miodowa z niepowtarzalnym akcentem wina Sherry.

Prezentacja: Bursztynowy, głeboki kolor ze złotymi refleksami.

Zapach: Słodkawy, miodowy, owoce, cięte kwiaty.

Smak: Likier śmietankowy, łagodna czekolada i toffi.

Finish: Pełny, długi, bardzo dobry.

Aftertaste: Średni do długiego.

Miodula Edycja Specjalna 1050 w Hołdzie J. Łaskiego - CHRZEST POLSKI

Oryginalna Leżakowana Miodula Prezydencka edycja specjalna z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski powstała w 2015 roku. Charakteryzuje się nietypowym opakowaniem oddającym ducha tamtych pamiętnych czasów.

Noty degustacyjne:

Prezentacja: Klarowny płyn, pięna, bursztynowa barwa.

Zapach: Nuta miodowa, waniliowa, marcepanowa i migdałowa.

Smak: Dobrze zbalansowany, delikatny, pełny, przyjemna kompleksowość.

Finish: Zmysłowy, łagodny, zadowalający.

Aftertaste: Bardzo długi.

NAGRODY I MEDALE

  • Podwójny złoty medal i tytuł “Best Flavored Vodka” San Francisco World Spirits Competition 2013
  • Srebrny medal San Francisco World Spirits Competition 2011;
  • Srebrny medal i tytuł “Best in Class” International Wine & Spirits Competition Londyn 2010;
  • Brązowy medal International Wine & Spirits Competition Londyn 2008;
  • Brązowy medal International Wine & Spirits Competition Londyn 2007;
  • Godło “Teraz Polska” Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego Warszawa 2006;
  • Złoto dla potraw na Mioduli przygotowanych przez drużynę Polish BBQ Kings – Smoker, VIII Barbecue World Championship;

Oryginalna Leżakowana Miodula Prezydencka powstała przez przypadek. Zapomniana w beczce, przypadkiem odnaleziona. Na rynku po raz pierwszy pojawiła się w 2004 r. Od tego czasu pozostawiamy nienaruszone beczki 200 L, które tworzą rocznikowe edycje Oryginalnej Leżakowanej Mioduli Prezydenckiej.

Rzecz jasna nie wiadomo kiedy pierwszy alkohol trafił do beczek, ale wiadomo, że dąb polski aromatyzując alkohol wpływa wyjątkowo korzystnie na jego smak. Jednym z najbardziej znanych bednarzy w Europie Środkowo-Wschodniej na początku XX wieku był urodzony w 1868 roku, mistrz bednarski z Tarnowa, Józef Podgórski, który remontował i budował beczki dla przemysłu winiarskiego, spirytusowego, spożywczego oraz chemicznego. Jego wyroby trafiały na tereny dzisiejszej Austrii, Węgier, Polski. Okres 1880 – 1930 to czas eksperymentowania w zakresie leżakowania rumu, cognac, whisky na świecie. Właśnie od końca XIX wieku jest wiadomo, że przechowywanie wódki w dębowych beczkach polepsza jej jakość. W owym czasie mistrz bednarski Józef Podgórski stosował przy produkcji dębowe klepki, klasycznie wypalane, które nadawały trunkom złoty kolor, korzenny aromat i zapach świeżo parzonej kawy.

Logotyp produktu, znak towarowy Miodula ®, emblemat M są prawnie chronionymi znakami towarowymi.