POLOWACA

POLOWACA PIEPRZÓWKA GÓRALSKA

Od zarania dziejów wiadomo, że wódki na bazie pieprzu posiadaja właściwości rozgrzewające, łagodzące objawy przeziębienia i grypy, pobudzające układ krążenia, oraz leczące dolegliwości żołądkowe. Polowaca Pieprzówka Góralska to wódka smakowa na bazie ekstraktu z ziaren pieprzu. Naturalny macerat przygotowywany jest poprzez zalanie czarnego pieprzu alkoholem. Po odsączeniu płynu od części stałych powstały nalew wykorzystywany jest do zestawienia Pieprzówki.

Wódka wytwarzana na bazie polskiego alkoholu zbożowego, którego wszystkie etapy produkcji odbywają się w Polsce. Delikatnie dosładzana, posiada bogaty aromat oraz ostry smak zakończony delikatną nutą słodyczy.

POLOWACA BIMBER GÓRALSKI

Księżycówka, Samogon, deptanka, deszczówka, duch puszczy, długo można wyliczać nazwy jakie konsumenci nadawali temu produktowi. Do słownika języka polskiego, bimber trafił dopiero w 1958 roku, jednakże swoją historią sięga już XIX wiecznych wsi, gdzie kwitła jego produkcja. Polowaca Bimber Góralski to wódka smakowa oddająca prawdziwy charakter tradycyjnego polskiego bimbru. Zbalansowany, delikatnie owocowy, słodki smak i aromat trunku trafi w gusta zarówno zwolenników dawnego bimbru, jak i tych szukających bardziej współczesnych smaków.

Wytwarzana poprzez połączenie polskiego alkoholu zbożowego oraz leżakowanych w beczkach dębowych destylatów owocowych, delikatnie dosładzana. Zastosowany na etykiecie ornament parzenicy oraz trombity podkreśla góralski charakter trunku. Dzięki doświadczaniu naszych specjalistów otrzymany blend charakteryzuje się zrównoważonym smakiem z wyczuwalnymi nutami owocowo-zbożowymi.

POLOWACA PRZEPALANKA GÓRALSKA

Historie „Przepalanek” sięgają XVIII wieku, z zapisków z tamtych czasów wynika, że sekretnym składnikiem wybornego smaku przepalanek było dodanie odpowiednio przepalonego cukru we właściwym momencie produkcji trunku.

Polowaca Przepalanka Góralska to wódka o smaku palonego cukru oraz toffi. Wytwarzana z wysokiej jakości polskiego spirytusu zbożowego, którego głównym składnikiem jest tradycyjne, polskie żyto z dodatkiem komponentów smakowych. Wódka na palonym cukrze to tradycyjny góralski trunek, który do dziś pije się niemal na każdym weselu w górach.

Smak: palony cukier, toffi.

POLOWACA CYTRYNÓWKA GÓRALSKA

Jak głoszą zapiski rachunkowe miasta Lwowa cytryny pojawiły się w naszym kraju już w XV wieku. Pojawienie nowego owocu w kraju wzbudziło wśród polaków ogromne zainteresowanie i chęć eksperymentowania. Oprócz tworzenia, konfitur, soków i innych przetworów, spróbowano z powodzeniem wykorzystać owoc do stworzenia nalewki.

Cytrynówka to tradycyjna wódka wytwarzana od pokoleń z soku cytrynowego i kompozycji naturalnych wyciągów ze skórek cytryn. Odpowiednio dobrane proporcje wpływają na jej wyjątkowy smak.

Smak i zapach: słodki, cytrynowy.

POLOWACA ORZECHÓWKA GÓRALSKA

Orzechówki od zarania dziejów są wytwarzane w celach leczniczych. Orzechy z których powstają maja niesamowie właściwości zdrowotne, które wspomagaja trawienie. Mogą być wytwarzane z różnych orzechów, co nie wpływa na ich właściwości zdrowotne, ale na walory smakowe. Orzechy laskowe wyróżniają sie bardzo delikatnym smakiem oraz miękkim aromatem.

Orzechówka Góralska Polowaca to wyjątkowo aromatyczny likier, wytwarzany z orzechów laskowych. Do produkcji używany jest najwyższej jakości, pięciokrotnie destylowany alkohol zbożowy oraz najlpeszej jakości komponenty smakowe.

Smak i zapach: słodki, orzechowy.

POLOWACA WIŚNIÓWKA GÓRALSKA

Wiśniówka to tradycyjna wódka wytwarzana od pokoleń w wyniku nalewu i maceracji spirytusu na soczyste i dojrzałe owoce wiśni.

Wiśniówka Góralska Polowaca to tradycyjna wiśniówka produkowana wyłącznie z najwyższej jakości, pięciokrotnie destylowanego alkoholu zbożowego i naturalnych komponentów smakowych.

Smak i zapach: słodki, wiśniowy.

POLOWACA ŻURAWINÓWKA GÓRALSKA

Żurawinówka to tradycyjna wódka wytwarzana od pokoleń z żurawiny. Odpowiednio dobrane proporcje wpływają na jej wyjątkowy smak.

Żurawinówka Góralska Polowaca to likier żurawinowy wytwarzany wyłącznie z najwyższej jakości, pięciokrotnie destylowanego alkoholu zbożowego i komponentów smakowych. Ze względu na obecność naturalnych składników może wytracić się osad.

Smak i zapach: słodki, żurawinowy.