POTOK WYSOKI

Nalewki zwane niegdyś kordiałami, trafiły do Polski prawdopodobnie z królem
Henrykiem Walezym. W każdym magnackim, szlacheckim, czy mieszczańskim domu stawiano na nalewki, a przepisy na nie były pilnie strzeżone i przekazywane
z pokolenia na pokolenie.

Nalewki to wyciągi alkoholowe z owoców, kwiatów, korzeni lub ziół. Oprócz
walorów smakowych posiadają także właściwości lecznicze.

Prawdziwe Nalewki Owoce Lasu 26%

Nalewka z Owoców Lasu jest bardzo aromatyczna. Uzyskana w pierwszym etapie w procesie maceracji sekretnej kompozycji leśnych owoców w połączeniu z wysokiej jakości alkoholem, dojrzewa podczas długiego leżakowania.

Smak i zapach: słodki, harmonijny, owoców jagodowych – poziomek, malin, jeżyn.

Prawdziwe Nalewki Dereniowa 21%

Nalewka z owoców Derenia to stary szlachecki trunek, nazywany królową nalewek, przysmak na stołach pałacowych i dworskich, symbol wytworności, niepowtarzalnego smaku i aromatu. Mimo swoich wyjątkowych walorów nalewka odeszła nieco w zapomnienie, głównie ze względu na małą dostępność owoców.

Same owoce są cierpkie i kwaśne, jednak w połączeniu z alkoholem w procesie maceracji nadają nalewkom z nich przyrządzanym niepowtarzalny smak.

Smak i zapach: słodko-cierpki, orzeźwiający.

Prawdziwe Nalewki Czarny Bez 26%

Nalewka z Czarnego Bzu to wyborna nalewka wypełniona smakiem dzikiego czarnego bzu z nutami czekolady, karmelu i kawy, wydobywanym w procesie maceracji owoców w wysokiej jakości alkoholu. Powstały w ten sposób nalew, stanowiący esencję wyśmienitego smaku nalewki, po połączeniu z pozostałymi składnikami poddawany jest procesowi leżakowania, podczas którego nabiera swojego dojrzałego charakteru.

Smak i zapach: słodki, kawowy, z charakterystyczną nutą owoców bzu czarnego.

Prawdziwe Nalewki z Rokitnika 26%

Rokitnik wystepuje głównie na terenach nadmorskich, jego żółte owoce przypominaja wyglądem jarzębinę i uchodzą za jedne z najbardziej odżywczych i bogatych w witaminy i mikroelementy. Mimo dość kwaśnego i cierpkiego smaku nasi eksperci potrafią z nich wydobyć słodycz z charakterystyczną nuta cytrusów, brzoskwini oraz ananasów.

Prawdziwa Nalewka z Rokitnika swoje charakterystyczne cechy rozwija podczas maceracji owoców oraz dobroczynnego działania czasu w procesie leżakowania.

Smak i zapach: słodko-cierpki, owocowy, delikatnie cytrusowy.

Prawdziwe Nalewki Wiśniowa 21%

Nalewka Wiśniowa dzięki swemu wyjątkowemu smakowi i wspaniałym właściwościom prozdrowotnym uważana jest za królową polskich nalewek. Charakteryzuje się wyjątkową rubinową barwą oraz intensywnym smakiem świeżych wiśni z delikatną nutą pestkową.

Smak i zapach: słodki, wiśniowy, delikatna nuta pestki.

Prawdziwe Nalewki Żurawinowa 26%

Nalewka Żurawinowa wyróżnia się niezwykle intensywną barwą. Owoce żurawiny cenione są zarówno za dobroczynne oddziaływanie dla zdrowia jak i oryginalny smak i zapach.

Smak i zapach: słodki, żurawinowy.

Prawdziwe Nalewki Malinowa 21%

Nalewka Malinowa ceniona jest za łagodny, owocowy profil oraz piękny kolor. Maliny, ze względu na przyjemny smak i aromat od najdawniejszych lat były wykorzystywane do przygotowywania tradycyjnych nalewek.

Smak i zapach: słodki, harmonijny, malinowy.

Prawdziwe Nalewki z Pigwowca 26%

Nalewka z Pigwowca ze względu na wspaniały smak i aromat uważana jest za jedną z najlepszych nalewek. Choć owoce pigwowca są bardzo kwaśne w smaku, idealnie nadają się do sporządzania konfitur, kompotów i oczywiście nalewek.

Prawdziwa Nalewka z Pigwowca to bardzo aromatyczna nalewka z dojrzałych owoców, charakteryzująca się niespotykaną barwą, aromatem „polskiej cytryny” oraz słodko-kwaśnym smakiem. Swoje charakterystyczne cechy nabiera podczas maceracji owoców oraz długiego leżakowania.

Smak i zapach: słodko-kwaśny.

Prawdziwe Nalewki Truskawkowa 21%

Nalewka na bazie polskich truskawek powstała dzięki zachowaniu tradycyjnej receptury. Swój charakterystyczny bukiet, niepowtarzalną barwę oraz pełnię aromatu osiąga podczas maceracji owoców oraz długiemu procesowi leżakowania.

Smak i zapach: słodki, łagodny.