ŚLIWOWICA

Śliwowica to destylat śliwki o słowiańskim rodowodzie. Śliwowica Podbeskidzka jest wyjątkowym trunkiem otrzymywanym z naturalnego spirytusu owocowego. Swój wyjątkowy aromat oraz bursztynową barwę zyskuje dzięki leżakowaniu w specjalnie wyselekcjonowanych beczkach.

Śliwowica Podbeskidzka

Śliwowica to destylat śliwki o słowiańskim rodowodzie, który produkuje się w Europie Środkowo-Wschodniej oraz na Półwyspie Bałkańskim. Śliwowica Podbeskidzka powstaje wyłącznie z naturalnych, specjalnie dobranych składników, krystalicznie czystej wody i najwyższej jakości owoców. Produkowana jest według starannej, wymagającej czasu i zaangażowania tradycyjnej technologii. Destylat uzyskiwany w procesie fermentacji alkoholowej i destylacji śliw poddawany jest leżakowaniu w 225-litrowych dębowych beczkach.

Śliwowicę należy degustować – pić powoli, małymi łykami, najlepiej z kieliszków degustacyjnych. Z uwagi na wysoką zawartość alkoholu można ją też spożywać w wersji łagodniejszej: zgodnie ze znanym góralskim przepisem ,jako dodatek do herbaty.


Smak i zapach: wytrawny, charakterystyczny dla destylatu ze śliwek.

Śliwowica z Szydłowa

Historia Szydłowa sięga XI wieku. Ówczesna osada, przez którą przebiegał trakt handlowy odgrywała istotną rolę. W owych czasach żył i grasował wraz ze swoją bandą zbój zwany Szydło, który napadał i plądrował podróżujących kupców.To właśnie od jego imienia została zaczerpnięta nazwa osady – Szydłów. W wolnych chwilach zbójnicy raczyli się złocistym trunkiem zwanym Śliwowicą, który wytwarzali ze zbiorów w okolicznych sadach. Destylat uzyskiwany w procesie fermentacji alkoholowej i destylacji szydłowskich śliw poddawany jest leżakowaniu w dębowych beczkach.

Śliwowicę należy degustować – pić powoli, małymi łykami, najlepiej z kieliszków degustacyjnych. Z uwagi na wysoką zawartość alkoholu można ją też spożywać w wersji łagodniejszej: jako dodatek do herbaty.

Smak i zapach: wytrawny, charakterystyczny dla destylatu ze śliwek.

Kosher Certificate Śliwowica Lelowska

Historia Kosher Certificate Śliwowicy Lelowskiej sięga pradawnych czasów, kiedy Lelów był ważnym miastem w Małopolsce i stolicą powiatu obejmującego swoim zasięgiem tereny od Pilicy aż po Wieluń. Wtedy to, jak wieść niesie, na słynnych lelowskich targach każda transakcja musiała być przypieczętowana kieliszkiem Śliwowicy.

Koszerna Śliwowica Lelowska uznana została przez społeczność żydowską za spełniającą rygorystyczne normy koszerności nakazane przez żydowskie prawo religijne. Obowiązkowe wizyty rabina i otrzymany certyfikat koszerności są gwarancją stosowania do jej produkcji najwyższej jakości, naturalnych składników i potwierdzeniem tradycyjnej technologii. Logo koszerności umieszczane jest na butelkach produktu.

Smak i zapach: wytrawny, charakterystyczny dla destylatu ze śliwek.