TARNINÓWKA GEN. J. BEMA​

Tradycyjna nalewka tarnowska, której nazwa i tradycja wytwarzania pochodzą z Tarnowa. Okoliczni mieszkańcy od dawna wytwarzali domowym sposobem nalewkę, której głównym składnikiem były owoce tarniny zbierane z krzewów dziko porastających Górę Św. Marcina oraz inne wzniesienia okalające Tarnów. Przepis na ten trunek o ciemnej bordowej barwie, przekazywany był tutaj z pokolenia na pokolenie. Ta długa tradycja przyczyniła się do ukształtowania nalewki o niezrównanym smaku i szlachetnej barwie. Współcześnie Tarninówka zamknięta w szklanej butelce o wyrafinowanym kształcie, zachowuje smak i oryginalny kolor swojej lokalnej poprzedniczki wytwarzanej przez dziesiątki lat pod strzechami podtarnowskich zagród.

TARNINÓWKA GEN. J. BEMA

Przepis na trunek o ciemnobordowej barwie odnaleziono w okolicach Tarnowa. Przekazywany był tam z pokolenia na pokolenie, dzięki czemu zachowano jego oryginalny smak i kolor. Nazwa trunku nawiązuje do postaci polskiego generała Józefa Bema , urodzonego w1794 roku na przedmieściach Tarnowa.

Tarninówka Gen. J. Bema to tradycyjna nalewka, której głównym składnikiem
są owoce dzikiej tarniny. W 2017 roku produkt został nagrodzony złotym
medalem w kategorii: Alkoholowy Debiut Roku 2017.

Smak i zapach: słodki, owocowy, złożony, charakterystyczny kwaśno-cierpki
smak owoców tarniny.

TARNINóWKA GEN. J. BEMA PETIT CHAMPAGNE, FINS BOIS COGNAC 30%

Tarninówka Gen. J. Bema z Petite Champagne, Fins Bois Cognac VX to
tradycyjna nalewka, której głównym składnikiem są owoce dzikiej tarniny,
które pierwotnie były zbierane z krzewów dziko porastających Górę św.
Marcina oraz inne wzniesienie okalające Tarnów.

Skomplikowany i długi proces wytwarzania nalewki oraz wzbogacenie receptury francuskim koniakiem zapewnia jeszcze bardziej wyrafinowane aromaty i złożoność smaku.

Smak i zapach: słodki, owocowy, złożony, charakterystyczny kwaśno-cierpki
smak owoców tarniny.