WILD FIELDS POLISH WHISKY

Wild Fields Original

„Dzikie Pola” (Wild Fields) przywołują na myśl sienkiewiczowskie powieści pisane „ku pokrzepieniu serc”. Owa historyczna kraina, porośnięta gęstymi trawami i pachnąca złocistym zbożem, pamięta niejedną bitwę walecznych oddziałów Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Widoczny na etykiecie orzeł nawiązuje do wyjątkowej postaci „czwartego wieszcza” – Stanisława Wyspiańskiego i jego rysunków. Kłosy zerwanego zboża „zerwano” z herbu Jaworza. To najstarsza miejscowość na Śląsku Cieszyńskim.  Te jakże bogate tradycje i wszystko, co się z nimi wiąże, łączy w jedno Whisky Wild Fields.

Wild Fields Original Single Grain Polish Whisky wytworzona jest w tradycyjny sposób. Nie jest filtrowana na zimno, dojrzewa w polskich dębowych beczkach, wyprodukowana została w jednej partii, w jednej destylarni, a głównym surowcem używanym przy produkcji jest tradycyjna odmiana polskiego żyta.

Noty degustacyjne:

Barwa: Złota.

Zapach: Owocowy, miodowy, słodki, z przyjemnym aromatem przypieczenia.

Smak: Pełny, delikatnie oleisty, złożony, dobrze zaokrąglony.

Finish: Dobry, kojący, średni do długiego.

Aftertaste: Przyjemny i relaksujący.

Nota ogólna: Produkt ten stanowi bardzo dobry przykład cierpliwości i wytrwałości w pracy rozwojowej. Jest również wyjątkowo dobrym przykładem produktu zapewniającego doznanie przyjemnej i łatwej w spożyciu whisky, w równym stopniu dla mężczyzn i kobiet.

White Fields Sherry

Wild Fields Sherry

Whisky Wild Fields łączy w sobie bogate tradycje i wszystko, co się z nimi wiąże. Wild Fields Sherry Cask Single Grain Polish Whisky wytworzona jest w tradycyjny sposób. Nie jest filtrowana na zimno, dojrzewa 3 lata w dwóch 250 litrowych dębowych beczkach po hiszpańskim sherry, a głównym surowcem używanym przy produkcji jest tradycyjna odmiana polskiego żyta.

Noty degustacyjne:

Barwa: Żółta, jasno-złota

Zapach: Miodowy, słodki, z sugestią nuty dymnej

Smak: Przyjemna pełnia, oleisty, zbalansowany, dobrze zaokrąglony

Finish: Przyjemny, średni

Aftertaste: Bardzo zgodny, delikatny

Nota ogólna: Ta whisky bardzo dobrze dojrzewała i stanowi niezwykle dobry przykład wspaniałej selekcji beczek

Wild Fields Single Malt Barley

Wild Fields Single Malt Malted Barley Single wytworzona jest w tradycyjny sposób. Nie jest filtrowana na zimno, dojrzewa w polskich dębowych beczkach, wyprodukowana została w jednej partii, w jednej destylarni, a głównym surowcem używanym przy produkcji jest tradycyjna odmiana polskiego jęczmienia. Whisky została rozlana na początku 2020 roku i uzyskanych zostało tylko 300 butelek, które w mgnieniu oka od razu się sprzedały.

Noty degustacyjne:

Barwa: Złota.

Zapach: Ziołowy, owocowy, miętowy, świeży.

Smak: Korzenny, delikatnie dymny, oleisty, bardzo złożony.

Finish: Ciepły, satysfakcjonujący.

Aftertaste: Średni do długiego.

Wild Fields Single Malt Wheat

Wild Fields Single Malt Malted Wheat Single wytworzona jest w tradycyjny sposób. Nie jest filtrowana na zimno, dojrzewa w polskich dębowych beczkach, wyprodukowana została w jednej partii, w jednej destylarni, a głównym surowcem używanym przy produkcji jest tradycyjna odmiana polskiego żyta. Whisky została rozlana na początku 2020 roku i uzyskanych zostało tylko 300 butelek, które w mgnieniu oka od razu się sprzedały.

Noty degustacyjne:

Barwa: Złota.

Zapach: Ściągający, ziemisty, nuta marynowanego łososia.

Smak: Dymny, oleisty, delikatnie rybny, słony.

Finish: Lekki.

Aftertaste: Krótki.