WYDARZENIA

Miodula2016

08.11.2016
XII. Mistrzostwa Polski Barmanów - Miodula 2016

Sopot, Restauracja Nowy Świat

XII Mistrzostwa Polski Barmanów Miodula 2016 zostały zorganizowane w charakterze lat dwudziestych XX wieku. Uczestnicy oraz goście wydarzenia mieli okazję poczuć się jak bywalcy prawdziwego kasyna dzięki zapewnionej przez organizatorów atmosferze i wystrojowi wnętrza. Spośród 100 najlepszych zgłoszeń eliminacyjnych, do finału zostało wybranych 10 najlepszych receptur sporządzonych na bazie Mioduli Prezydenckiej przez barmanów, którzy do finału stanęli 8 listopada w Sopocie.

MicroLiquor2016

23.10.2016
MicroLiquor Spirit Awards

Beverly Hills, California

W 2016 r. likier SPATEA Earl Grey miał swoją premierę i natychmiast otrzymał brązowy medal w międzynarodowym konkursie MicroLiquor Spirit Awards przeznaczonym dla małych i rozwijających się marek na rynku napojów spirytusowych. Podczas konkursu likier został również wyróżniony złotym medalem w kategorii projektu opakowania.

Dozynki-Prezyd2016

10-11.09.2016
Dożynki Prezydenckie

Spała

W pierwszy dzień dwudniowego święta plonów, Małżonka Prezydenta wzięła udział w ocenie 16 wieńców konkursowych, stworzonych przez koła gospodyń wiejskich ze wszystkich województw. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także Miasteczko Regionów położone na spalskim stadionie, na którym można było się przyjrzeć różnym zwyczajom, regionalnym specjalnościom oraz uraczyć się Miodulą Prezydencką.

Mistrzostwa-Drwali2016

08-11.09..2016
32. Mistrzostwa Świata Drwali

Wisła

32. edycja Mistrzostw Świata Drwali w tym roku po raz drugi odbyła się w Polsce, a dokładniej w Wiśle (pierwsze Mistrzostwa w Świata Drwali w Polsce były w latach 70' XX wieku). Na imprezie nie mogło zabraknąć Mioduli, firma postanowiła zostać jednym ze sponsorów tego wydarzenia. Walka o mistrzowskie tytuły rozgrywana jest co dwa lata. Zawodnicy rywalizują w pięciu konkurencjach: ścinka drzew, przygotowanie pilarki do pracy, precyzyjna przerzynka, złożona przerzynka oraz okrzesywanie.

Swieto-Ciulimu2016

19-21.08.2016
XIV. Święto Ciulimu i Czulentu

Lelów, stadion sportowy przy ul. Sportowej

W piątek 19 sierpnia miała miejsce projekcja filmu pt. "Śruba" w reżyserii Shiry Geffen, po której odbyła się dyskucja pod przewodnictwem dr Macieja Stroińskiego. W sobotę impreza rozpoczęła się od symbolicznego zapalenia menory przez zaproszonych gości. Później można było oglądać występy zespołów ściśle związanych z kulturą polską. Wieczorem odbył się finał Dnia Kultury Polskiej, który uwiecznił koncert zespołu ENEJ. W niedzielę podczas Dnia Kultruy Żydowskiej można było posłuchać koncertu Pani Urszuli Makosz z zespołem, pt. "Own lid. Wieczorna pieśń." Na zakończenie zagrał klezmerski zespół instrumentalny KLEZZMATES.

53-TKB

06-14.08.2016
53. Tydzień Kultury Beskidzkiej

Wisła, Amifiteatr im. Stanisława Hadyny; Szczyrk

Największa impreza folklorystyczna w Polsce, którą jest Tydzień Kultury Beskidzkiej rozpoczęła się już 53 raz od dźwięku trąbity, który rozbrzmiał nad beskidami. Oprócz polskich zespołów można było zobaczyć także występy naszych sąsiadów z Ukrainy i Słowacji, jak i dalszych zakątków: Grecji, Albanii, Turcji, Węgier, Francji, Serbii czy egzotycznego Meksyku oraz spróbować Mioduli Wiślańskiej lub Mioduli Szczyrkowskiej. Na zakończenie została wspólnie odśpiewana pieść "Szumi jawor".

10-12.06.2016
49. Dni Skoczowa

Skoczów, Rynek

49. Dni Skoczowa rozpoczęły się od przekazania młodzieży kluczy do miasta. Uczestnicy mogli przyglądać się barwnemu korowodowi, który przeszedł przez ulice miasta w kierunku rynku. Tradycyjnie odbyły się także XVII Mistrzostwa Skoczowa w Rzucie Beretem. Nie zabrakło również licznych stoisk z przysmakami oraz trunkami, na których można było spróbować tradycyjnej Tatarczówki Skoczowskiej oraz innych regionalnych nalewek i wódek.

Miodula-Awangarda2016

01.01.2016
Miodula Awangarda

Jasienica

W 2016 roku ze względu na zbliżające się obchody 100 rocznicy Awangardy w sztuce została sporządzona limitowana wersja Mioduli - Miodula Awangarda - leżakująca 3 lata w beczkach dębowych. W porównaniu do Oryginalnej Leżakowanej Mioduli Prezydenckiej w produkcie została zredukowana ilość miodu spadziowego, wzbogacono go naturalnymi ekstraktami roślinnymi, oraz oryginalnym francuskim Cognac'em.

Miodula2015

16.09.2015
XI. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Barmanów Miodula

Kraków, Stara Zajezdnia

XI edycja Międzynarodowych Mistrzostw Polski Barmanów Miodula miała miejsce w Krakowie. Tegoroczne wydarzenie zostało zorganizowane w formie spotkania barmanów z całej Polski, na którym oprócz zawodów odbyły się warsztaty produktowe, występy pokazowe w stylu flair oraz pokazy taneczne zespołu Samba Art. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Barmanów Miodula XI liczyły prawie 100 zawodników i zostały tym samym największym pod względem uczestników konkursem barmańskim w Polsce.

Dozynki-Prezyd2015

12-13.09.2015
Dożynki Prezydenckie

Spała

Dożynki Prezydenckie w Spale rozpoczął przemarsz barwnego korowodu, reprezentującego 16 województw, które prezentowały wieńce przygotowane na coroczny "Konkurs na najładniejszy wieniec". Tłumy mieszkańców okolicznych miast i wsi, a także turystów przybyłych z odległych miejsc Polski, chętnie odwiedzało stoiska i degustowało tradycyjne potrawy oraz trunki, a przede wszystkim Miodulę Prezydencką.

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14