WYDARZENIA

49-TKB

28.07-05.08.2012
49. Tydzień Kultury Beskidzkiej

Wisła, Amifiteatr im. Stanisława Hadyny; Szczyrk

Tysiące turystów, którzy przybyli do Wisły i Szczyrku na 49. Tydzień Kultury Beskidzkiej z zachwytem przyglądało się korowodowi, który otworzył wydarzenie. W pełnym słońcu setki śpiewaków i tancerzy przemaszerowało przez centrum Wisły, a towarzyszące im kapele głośno przygrywały. Uroczyste otwarcie TKB odbyło się w wiślańskim amfiteatrze, tradycyjnie przy akompaniamencie dźwięków wydobywających się z trombity oraz przy stoiskach z Miodulą Wiślańską i Miodulą Szczyrkowską (w Szczyrku).

30.05.2012
VI. Konkurs Barmański Original Danziger Goldwasser

Sopot, hotel Sofitel Grand Sopot

VI Konkurs Barmański Original Danzig Goldwasser odbył się w hotelu Sofitel Grand Sopot. Uczestnicy konkursu przygotowywali drinki na bazie Goldwasser’a. Wszechobecny był duch rywalizacji, który nadawał magiczną atmosferę całej imprezie.

Konkurs-barmanski2012

09.05.2012
VIII. edycja Międzynarodowego Konkursu Barmańskiego

Hotel Belveder, Warszawa

VIII edycja Międzynarodowego Konkursu Barmańskiego została zorganizowana przy współpracy z Międzynarodową Szkołą Barmanów i Sommelierów. Konkurs składał się z eliminacji przeprowadzonych w Zakopanem, Krakowie, Poznaniu oraz Warszawie. Z każdych eliminacji tylko 5 najlepszych uczestników przechodziło do wielkiego finału, który miał miejsce w Hotelu Belveder w Warszawie.

Dozynki-prezyd2011

24-25.09.2011
Dożynki Prezydenckie

Spała

W tym roku Dożynki Prezydenckie po raz pierwszy w historii trwały dwa dni, a na gości czekało mnóstwo atrakcji. Poza barwnym korowodem można było zobaczyć rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy. Na rozstawionych stoiskach można było spróbować regionalnych potraw i napojów, a przede wszystkim Mioduli Prezydenckiej, której nie mogło zabraknąć na imprezie.

11.09.2011
V. edycja konkursu "Złota Przysłona 2011"

Gdańsk, Hotel Radisson Blu

Wernisaż prac oraz ogłoszenie wyników konkursu odbyło się podczas Goldwasser Day 2011 w Hotelu Radisson Blu w Gdańsku. Temat konkursu dotyczył Original Danziger Goldwasser - oryginalnego likieru ziołowego z płatkami złota. W tegorocznej edycji jury przyznało ex aequo dwie główne nagrody.

Swieto-Ciulimu2011

20-21.08.2011
IX. Święto Ciulimu i Czulentu

Lelów, plac szkolny przy ul. Szczekocińskiej

W sobotę 20 sierpnia przed publicznością wystąpiły m.in. zespoły z GOK w Lelowie oraz półfinalistka programu „Mam Talent” - Angelika Kiepura. Do Lelowa zaproszono także dwa zagraniczne zespoły folklorystyczne, jeden z Macedonii, drugi z Portugalii, których występy cieszyły sie dużym zainteresowaniem uczestników IX Święta Ciulimu i Czulentu. Zainteresowanie wzbudziła też Śliwowica Koszerna.

30.07-07.08.2011
48. Tydzień Kultury Beskidzkiej

Wisła, Amifiteatr im. Stanisława Hadyny; Szczyrk

Liczne grono turystów oglądało w sobotnie popołudnie barwny korowód, który przeszedł przez wiślańskie i szydłowskie ulice z okazji 48. Tygodnia Kultury Beskidzkiej. W tegorocznym Tygodniu udział wzięło 80 zespołów z Polski, oraz 17 ekip z zagranicy. Podczas TKB można było zobaczyć i usłyszeć zespoły z odległego Tajwanu, Kolumbii, czy Indonezji oraz uraczyć się Miodulą Wiślańską i Miodulą Szczyrkowską.

Wine-Spirit-Londyn2010

10.11.2011
Oryginalna Leżakowana Miodula Prezydencka - srebrny medal i tytuł "Best on Class"

Londyn, International Wine & Spirit Competition

W 2010 roku Oryginalna Leżakowana Miodula Prezydencka zdobyła srebrny medal podczas konkursu International Wine & Spirit Competition oraz tytuł najlepszej wódki miodowej spośród innych dostępnych na rynku.

19.09.2010
Dożynki Prezydenckie

Spała

Tegoroczne dożynki zostały zainaugurowane Mszą świętą w Kaplicy Polowej AK w Spale. Po mszy, podczas której poświęcono wieńce dożynkowe, korowód dożynkowy przemieścił się na stadion Centralnego Ośrodka Sportu w Spale, gdzie zostały przeprowadzone oficjalne uroczystości dożynkowe. Wśród licznych stoisk z regionalnymi potrawami i trunkami nie zabrakło także Mioduli Prezydenckiej, wpisującej sie idealnie w charakter imprezy.

Swieto-Ciulimu2010

21-22.08.2010
VIII. Święto Ciulimu i Czulentu

Lelów, plac szkolny przy ul. Szczekocińskiej

21 sierpnia rozpoczęło się VIII święto Ciulimu i Czulentu. Wydarzeniu towarzyszyły występy różnych artystów. Gwiazdą wieczoru był zespół pieśni i tańca "Śląsk". W niedzielę Teatr Rozrywki w Chorzowie wykonał pieśni ze „Skrzypka na dachu”. Przedsiębiorstwo było jednym ze sponsorów wydarzenia.

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14