WYDARZENIA

EU-Targi2010

05-08.08.2010
Miodula Staropolska - najlepszy produkt regionalny w kategorii "alkohole"

Zakopane, równień krupowa, plac pod Gubałówką - I Europejskie Targi Produktów Regionalnych

Podczas pierwszej edycji Europejskich Targów Produktów Regionalnych, które miały miejsce w Zakopanem, Miodula Staropolska otrzymała tytuł najlepszego produktu regionalnego w kategorii "alkohole".

47-TKB

31.07-08.08.2010
47. Tydzień Kultury Beskidzkiej

Wisła, Amifiteatr im. Stanisława Hadyny; Szczyrk

Barwne korowody, cudowne koncerty i piękne stroje. To wszystko można było zobaczyć w ramach 47. Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Wiśle. W tym roku widzowie mogli podziwiać występy zagranicznych zespołów m.in. z Keni, Serbii, Izraela oraz Portugalii. Miodula Wiślańska była istotnym elementem przedsięwzięcia. W Szczyrku zaś pierwsze skrzypce grała Miodula Szczyrkowska.

20.09.2009
Dożynki Prezydenckie

Spała

20 września 2009 roku do tradycji dożynek prezydenckich powrócił Lech Kaczyński, których historia sięga czasów Prezydenta Ignacego Mościckiego. Ważnym punktem obchodów był konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, w którym wzięły udział wszytskie polskie województwa. Na wszystkich uczestników czekały liczne stoiska, na których można było spróbować rozmaitych potraw i trunków, a przede wszystkim Mioduli Prezydenckiej.

Zlota-przyslona2009

2009
VII Dni Goldwassera oraz III edycja konkursu "Złota Przysłona 2009"

Gdańsk, Hotel Królewski

Dni Goldwassera 2009 zostały połączone z rozstrzygnięciem konkursu „Złota Przysłona 2009”. W jury zasiedli przedstawiciele firmy, znawcy sztuki, oraz zarząd firmy Handenberg - producenta Original Danziger Goldwasser. W Hotelu Królewskim w Gdańsku został zorganizowany bankiet dla zwycięzców i znakomitych gości.

Swieto-Ciulimu2009

22-23.08.2009
VII. Święto Ciulimu i Czulentu

Lelów, plac szkolny przy ul. Szczekocińskiej

W sobotę podczas VII Święta Ciulimu i Czulentu wystapiły zespoły z Gminnego Ośrodka Kultury w Lelowie. W niedzielę Młodzież z Woli Jachowej zaprezentowała fragment spektaklu pt. "Wieczór Żydowski" przy muzyce klezmerskiej. Odbyło się także spotkanie muzyczne z poezją żydowską "A w Lelowie gra muzyka". Śliwowica Koszerna uświetniła jak zwykle wydarzenie.

Comp-Bartenders2009

09.08.2009
V. International Bartenders Competition 2009

Zakopane

V edycja International Barttenders Competition miała swoje miejsce na Równi Krupowej w Zakopanem. W przerwach między występami w stylu flair zostały zorganizowane liczne konkursy dla publiczności, była również możliwość odpoczynku pod żółtymi parasolami z Miodulą. Podczas wydarzenia został przeprowadzony główny konkurs dla barmanów z eliminacjami oraz późniejszym finałem.

46-TKB

31.07-09.08.2009
46. Tydzień Kultury Beskidzkiej

Wisła, Amifiteatr im. Stanisława Hadyny; Szczyrk

Tydzień Kultury Beskidzkiej jest międzynarodowym wydarzeniem pod patronatem C.I.O.F.F. - Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Tradycyjnej. Na tegorocznej 46. edycji festwialu pojawiło się około 50 zespołów, które przybyły nie tylko z Polski, ale też z innych krajów. Zorganizowane zostały także wystawy oraz występy na tzw. „małej estradzie”, jarmark regionalny twórców ludowych na rynku, jak i również stoiska z Miodulą Wiślańską i Miodulą Szczyrkowską.

Wine-Spirit-Londyn2008

02.11.2008
Oryginalna Leżakowana Miodula Prezydencka - srebrny medal

Londyn, International Wine & Spirit Competition

W tym roku Oryginalna Leżakowana Miodula Prezydencka zdobyła srebrny medal, który został jej przyznany podczas International Wine & Spirit Competition. Od jury dostała noty, które kwalifikujące ją do ligi bardzo dobrych wódek.

Wine-Spirit-Londyn2008-1

01.11.2008
Apsinthion - Srebrny medal i tytuł "Best on Class"

Londyn, International Wine & Spirit Competition

Podczas tegorocznej edycji International Wine & Spirit Competition Apsinthion zdobył srebrny medal oraz tytuł najlepszego absyntu dostępnego na rynku.

Swieto-Ciulimu2008

30-31.08.2008
VI. Święto Ciulimu i Czulentu

Lelów, plac szkolny przy ul. Szczekocińskiej

W tym roku Lelowskie Spotkanie Kultur zostało podzielone na dwa dni. W sobotę odbył się Dzień Kultury Polskiej, na którym mogliśmy podziwiać występy m.in. Ludowego Zespółu Pieśni i Tańca „Kłomnickie Płomyczki”. W niedzielę odbył się natomiast Dzień Kultury Żydowskiej, podczas którego m.in. wystąpiły zespoły klezmerskie - „Elizer Mizrachi” i Chmielnikers". Nie zabrakło stoisk z regionalizmami, Ciulimem, Czulentem oraz Śliwowicą Koszerną.

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12