WYDARZENIA

45-TKB

02-08.08.2008
45. Tydzień Kultury Beskidzkiej

Wisła, Amifiteatr im. Stanisława Hadyny; Szczyrk

Tegoroczny 45. Tydzień Kultury Beskidzkiej został zainaugurowany przez pezydenta Lecha Kaczyńskiego i prezydenta Estonii Toomas'a Hendrik Ilves'a. Impreza rozpoczęła się już w piątek podczas Jubileuszowego Koncertu 45. TKB oraz wręczenia nagród Wisły. Miodula Wiślańska cieszyła się niesłabnącym powodzeniem wśród uczestników imprezy. W Szczyrku królowała zaś Miodula Szczyrkowska.

01.11.2007
Oryginalna Leżakowana Miodula Prezydencka - brązowy medal

Londyn, International Wine & Spirit Competition

W tym roku firma zdecydowała się, aby Oryginalna Leżakowana Miodula Prezydencka wzięła udział w konkursie International Wine & Spirit Competition w Londynie. W ocenie najlepszych w branży Europejskich Sommelierów oraz specjalistów ds. napojów-opiniotwórczych, Miodula Prezydencka zasłużyła na brązowy medal.

08.09.2007
V. Dzień Goldwassera oraz wernisaż pierwszego konkursu fotograficznego "Złota Przysłona 2007"

Gdańsk, restauracja "Latający Holender"

Dni Goldwassera w roku 2007 zostały podzielone na dwie części, pierwsza z nich odbyła się na Wyspie Spichrzów w Hotelu Królewskim, gdzie został przeprowadzony konkurs na najlepszego drinka na bazie Original Danziger Goldwasser. Druga część wydarzenia była związana z ogłoszonym w maju konkursem fotograficznym „Złota Przysłona 2007”. W restauracji „Latający Holender” został zorganizowany wernisaż prac konkursowych, gdzie kupcy gdańscy, przedstawiciele urzędów oraz fotografowie mieli możliwość się z nimi zapoznać.

24-26.08.2007
V. Święto Ciulimu i Czulentu

Lelów, plac szkolny przy ul. Szczekocińskiej

Festiwal kultury polskiej i żydowskiej - V Święto Ciulimu i Czulentu - rozpoczął się w piątek od zabawy tanecznej. W sobotę można było podziwiać występy zespołów regionalnych oraz przedstawienie teatru "RamPam" z udziałem Andrzeja Grabowskiego. W niedzielę na zakończenie wydarzenia odbył się koncert Leopolda Kozłowskiego, określanego mianem „ostatniego klezmera Galicji”, który wystąpił w towarzystwie aktorki, Katarzyny Jamróz. Nie zabrakło także stoisk z produktami regionalnymi, na których można było spróbować Śliwowicy Koszernej.

Comp-Bartenders2007

01.08.2007
III. International Bartenders Competition 2007

Bielsko-Biała

Międzynarodowy Konkurs Barmański w stylu Flair ma na celu propagowanie tego stylu w barmaństwie. Uczestnicy III edycji konkursu mieli za zadanie przygotować jak najdokładniej pour test oraz wykorzystując working flair przygotować 2 koktajle i przedstawić propozycję podania napoju energetyzującego.

44-TKB

28.07-05.08.2007
44. Tydzień Kultury Beskidzkiej

Wisła, Amifiteatr im. Stanisława Hadyny; Szczyrk

W ramach 44. Tygodnia Kultury Beskidzkiej w imprezie wzięło udział ok. 50 zespołów z 20 krajów. W tym roku widzowie mogli podziwiać m. in. występy grup artystycznych z Korei Poludniowej, Chin oraz Egiptu. Tegoroczna edycja miała charakter wyjątkowy ze względu na 70-lecie Święta Gór, z którego sie wywodzi. I tym razem Miodula Wiślańska oraz Miodula Szczyrkowska cieszyły się niesłabnącym powodzeniem wśród uczestników festiwalu.

Taste-Award2007

01.05.2007
Apsinthiom - Superior Taste Award - one star

Bruksela, International Taste & Quality Institute

W 2007 roku firma postanowiła, aby Apsinthion wziął udział w konkursie organizowanym corocznie przez International Taste & Quality Institute. Nasz produkt został testowany przez najlepszych Europejskich Sommelierów oraz specjalistów ds. napojów-opiniotwórczych. Apsinthion zdobył jedną gwiazdkę, przyznawaną produktom, których smak jest godny uwagi.

Swieto-Ciulimu2006

24-26.08.2006
IV. Święto Ciulimu i Czulentu

Lelów, plac szkolny przy ul. Szczekocińskiej

IV Święto Ciulimu i Czulentu rozpoczęło się już w piątek 24 sierpnia od spotkania z prof. Szewachem Weissem, a jego oficjalna inauguracja miała miejsce na następny dzień o godz. 16. Podczas wydarzenia można było zobaczyć m.in. koncert zespołu klezmerskiego Di Galitzyaner Klezmorim z Krakowa, tańce żydowskie w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Tanecznego z Chmielnika oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", który składał się aż ze 130 osób. W dobry nastrój uczestników wprawiała Śliwowica Koszerna.

43-TKB

29.07-06.08.2006
43. Tydzień Kultury Beskidzkiej

Wisła, Amifiteatr im. Stanisława Hadyny; Szczyrk

Na 43. Tydzień Kultury Beskidzkiej przyjechało aż 81 polskich zespołów i 24 zagraniczne. Obok grup artystycznych z Czech, Francji, Hiszpanii, czy Grecji nie zabrakło również tych bardziej egzotycznych - z Meksyku, Tajlandii czy z Wysp Cooka z Nowej Zelandii. Nie obyło się także bez stoisk z regionalnymi wyrobami ustawionymi na całym terenie festiwalu oraz Mioduli Wiślańskiej i Mioduli Szczyrkowskiej, a także innych regionalnych trunków.

Teraz-Polska2006

12.06.2006
Godło "Teraz Polska" dla Oryginalna Leżakowana Miodula Prezydencka

Warszawa

Podczas XVI edycji konkursu "Teraz Poska" seria wódek na bazie miodu naturalnego "Miodula" otrzymała godło "Teraz Polska". Nagroda od lat jest przynawana produktom o wysokiej jakości.

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14